DSA

Súkromná stredná odborná škola DSA Trebišov

Exkurzia v košickej spaľovni

EKS

V pondelok, 3.12.2018, sa žiaci I.B a III.B triedy SSOŠ DSA zúčastnili exkurzie v Centre environmentálnej výchovy spoločnosti KOSIT a.s. v Kokšov – Bakši neďaleko Košíc. Toto Centrum ako jediné na Slovensku poskytuje zážitkové vzdelávanie v oblasti environmentálneho výchovy, poučuje o potrebe triedenia a spracovávania odpadu a zábavným spôsobom podáva ukážky nakladania s odpadom.

Okrem prezentačnej činnosti boli žiaci hravo vtiahnutí do zážitkovej aktivity s environmentálnou témou na ktorej sa aktívne podieľali. Podľa lektorky, žiaci prvého, aj tretieho ročníka preukázali veľmi dobré poznatky z oblasti ochrany životného prostredia  a z globálnych problémoch Zeme.

Súčasťou exkurzie okrem zážitkového vzdelávania bola aj prehliadka prevádzky košickej spaľovne s odborným výkladom o technológiách spracovávania a separovania plastov a o službách v odpadovom hospodárstve.

Všetky aktivity exkurzie boli smerované na podporu environmentálnej výchovy, aby si naša mládež uvedomovala, že svojím zodpovedným prístupom pri triedení odpadu pomôže chrániť prírodu pre seba a ďalšie generácie.

Z exkurzie žiaci odchádzali spokojní a s presvedčením, že triedenie odpadu je pre ochranu životného prostredia veľmi dôležité.

RNDr. J. Kordischová
koordin. environ. vých. pri SSOŠ DSA

: 1.464

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.