DSA

Súkromná stredná odborná škola DSA Trebišov

Výsledky TS 2018/2019 - pomaturitné štúdium

PS

V prílohe výsledky TS pre PMK.

Druhé kolo prijímacích skúšok

V prílohe oznam o druhom kole PS.

Plavecký kurz 2018

Plavecké kurzy sú náročné na psychiku, pretože sa vám môže stať, že vedľa vás prejde váš autobus a nezastane.

Program DofE na Súkromnej strednej odbornej škole DSA

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie.

Výsledky PS - BIO / TVV

PS

V prílohe výsledky PS pre odbory BIO a TVV.

Deň narcisov 2018

Dňa 13. apríla 2018 sa uskutočnil už 22. ročník dobrovoľnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine pod názvom „Deň narcisov“.

Deň vody 2018

Deň vody

22.marec SVETOVÝ DEŇ VODY

Ani tento rok žiaci našej školy nenechali nič na náhodu a dobrovoľníci z 2.BV triedy, Tomáš Kovács, Ivka Gorová a Dominika Petrová a z 1.V triedy, Michal Majerský a Adam Romančák, zodpovedne pripravili pre žiakov školy aktivity, ktorými pripomenuli Svetový deň vody a informovali svojich rovesníkov o význame vody pre život človeka, ako aj všetkého živého na planéte ZEM prostredníctvom školského rozhlasu, svojpomocne pripravených posterov, vizitiek a prezentácie.

Testovanie PISA 2018

PISA

Oznamujeme učiteľom, rodičom a žiakom, že sa naša škola zúčastní medzinárodného testovania PISA. Testovania sa zúčastní 42 vybraných žiakov našej školy, ktorí sa narodili v roku 2002. Testovanie bude prebiehať v dňoch 17. a 18. apríl 2018 v dopoludňajších hodinách.

Súťaž Ruské slovo 2018

Piate celoslovenské víťazstvo SSOŠ DSA v súťaži

9.marca 2018 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže "Ruské slovo" v Michalovciach.

Výsledky TS pre odbor 7649M

V prílohe výsledky TS pre odbor učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo.

Pomaturitné štúdium - rozvrh 2. polrok 2017/2018

aktualizované: 04.04.2018

V prílohe rozvrhy pre pomaturitné štúdium.

Prijímacie skúšky 2018 / 2019 - Vodár, BIO

Termín prijímacích skúšok: 14. a 17. máj 2018

Prezentačné zručnosti pre JA Veľtrh podnikateľských talentov

Vďaka organizácií JA Slovensko v spolupráci so spoločnosťou AT&T Global Network Services Slovakia sa členovia Firmy BioVita – Kristína Zubková a Filip Novák, študenti 3.B triedy zúčastnili v budove spoločnosti AT&T workshopu, ktorý sa konal dňa 08.03.2018 v Košiciach.

Chrípkové prázdniny

chripka

Oznamujeme žiakom denného štúdia, že v čase od 21.2. do 23.2. 2018 bude škola z dôvodu chrípkových prázdnin zatvorená. Vyučovanie začne v pondelok 5.3.2018.

: 617

Témy ročníkových prác pre šk. rok 2017/2018

V prílohe zoznam tém ročníkových prác.

Prijímacie skúšky 2018 / 2019

PS

Termín prijímacích skúšok: 05.04. 2018

Vyhodnotenie súťaže „Nebuď otrok drog“

nod

V septembri 2017 vyhlásila Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR pre študentov základných a stredných škôl literárnu a výtvarnú súťaž „Nebuď otrok drog“. 

Human Body Exhibition

Po ceste nočným rýchlikom z Trebišova sme ráno 8.12.2017 vystúpili na hlavnej stanici v Bratislave a našim cieľom bola prehliadka vzdelávacej výstavy HUMAN BODY EXHIBITION v Inchebe EXPO na ktorú sme sa dlho pripravovali. Výstava nám odhalila úžasné tajomstvá z anatómie ľudského tela a všetkých jeho sústav doplnenú 3D animáciami o činnosti niektorých dôležitých orgánov tela.

Junior Freshhh

Žiješ vedou?         
UkÁŽ SVOJ Talent a vyhraj!

Takého heslo mala vzdelávacia súťaž Junior Freshhh pre študentov všetkých stredných škôl  už 5.ročníka.

JA Firma BioVita začína v reálnom svete podnikania

JA

Vďaka JA Slovensko sme dňa 14.11.2017 absolvovali školenie manažmentu, ktoré je realizované praktickou a kreatívnou formou.

Batérie – čo sú, na čo slúžia a čo s nimi

baterie

Naša škola už niekoľko rokov je zapojená do environmentálneho projektu „Recyklohry“ v rámci ktorého žiaci vypracovávajú zadané úlohy s rôznou témou v ktorých využívajú vlastnú fantáziu. V mesiaci október témou úlohy boli batérie. Každý z vás vie, čo batérie sú, ako vyzerajú, a na čo slúžia. Menej možno viete, aké druhy batérií poznáme, na čo ich používame a hlavne, ako môžu batérie poškodiť životné prostredie ak skončia v kontajnery, na skládke odpadu, v lese a pod.

Turistický výcvik mojimi očami

V dňoch 25.9. – 29.9. sme sa my, žiaci 3. ročníkov,  zúčastnili KOŽaZ spojeného s turistickým výcvikom. Ubytovaní sme boli v útulnom penzióne v Ždiari. Pedagogickým dozorom boli (nečakane:) naši telocvikári p. Fuňák a p. Szücs. Na takejto udalosti nesmie chýbať ani zdravotník - ten náš bol super a asi všetci sme sa s ním rýchlo spriatelili. Celý tento kurz sa niesol v duchu radosti, zábavy a upevňovania priateľstiev.

Špeciálna pedagogika - Rozvrh

aktualizované 3.11.2017

Nový webmail

roundcube

Dňa 1.10.2017 bol nasadený nový mailový server a s ním aj aktualizovaný poštový klient "roundcube" na adrese
https://webmail.sostv.sk/

Prezentácie na základných školách

Zástupcovia vedenia Súkromnej strednej odbornej školy / SSOŠ/ DSA v Trebišove s predstaviteľom spoločnosti Deutsch-Slowakische Akademien /DSA/, ktorá je už dva roky jej súkromným zriaďovateľom, predstavujú v týchto dňoch SSOŠ na základných školách v Trebišove a v okolitých obciach.

Deň otvorených dverí + Októberfest


Dňa 5.10.2017 Vás pozývame na Deň otvorených dverí a akciu Októberfest.

Bližšie informácie v prílohe.

Oznam pre študentov pomaturitného štúdia

Vyučovanie začína v utorok 3.10. 2017 podľa zverejneného rozvrhu hodín.

Oznam pre študentov PMŠ

Zápis do I. ročníka pomaturitného štúdia v odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvošpeciálna pedagogika bude 11.9.2017 od 8:00 do 17:00.

TASR - výstavba unikátneho tréningového centra

Tlačová agentúra Školský servis TASR uverejnila správu o začatí výstavby unikátneho tréningového centra v Súkromnej strednej odbornej škole DSA v Trebišove

Výsledky TS / PMŠ na šk.r. 2017/2018

V prílohe zverejňujeme výsledky talentových skúšok pre PMŠ na šk. rok 2017/2018.

Začiatok školského roka 2017/2018

Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 bude v pondelok 4.9.2017 o 9:00 hod. vo vestibule školy.

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.