DSA

Súkromná stredná odborná škola DSA Trebišov

Školský Internát

Školský Internát

Školský internát je samostatné výchovné - vzdelávacie zariadenie v zriaďovateľskej pôsobnosti Deutsch Slowakische Akademien, ktoré poskytuje ubytovanie, celodenné stravovanie a výchovno-vzdelávaciu činnosť žiakom, ktorí študujú na niektorej zo stredných škôl na území mesta Trebišov.

Vychovávatelia vedú žiakov k zodpovednosti a samostatnosti a pripravujú ich tak spolu so školou pre budúci život. SŠI je zapojený do projektu škôl podporujúcich zdravie - Zdravý domov i do ďalších projektov.

 

Vážení rodičia,

ak máte syna alebo dcéru, ktorí sa chystajú študovať do Trebišova určite máte veľa otázok ohľadom ich ubytovania a trávenia času v školskom internáte. Veríme, že na našich stránkach nájdete odpovede práve na otázky, ktoré Vás zaujímajú. Vychádzajúc z dlhoročných pedagogických skúseností odporúčame ubytovanie v školskom internáte najmä
pre žiakov 1. ročníkov, nakoľko prechod na nové podmienky štúdia  je pre  nich značne náročný. Pre lepšiu adaptáciu na nové prostredie je vhodnejší spoločný život v školskom internáte, kde je možnosť lepšej komunikácie s rovesníkmi a najmä vzájomná pomoc a ľahšie zdolávanie prvotných ťažkostí pri adaptácii na nové prostredia a novú formu štúdia.
: 1.504

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.