DSA

Súkromná stredná odborná škola DSA Trebišov

Plavecký kurz 2016 ~ Taliansko – Lignano Sabbiadoro

Deň 16 máj 2016 sa nám navždy zapíše do našich sŕdc. Prostredníctvom našej školy (Súkromná stredná odborná škola DSA Trebišov) sme sa dostali ako druháci na plavecký kurz do nádherného Talianska ,destinácie Lignano Sabbiadoro, ktorá nám navždy ostane v našich srdciach ako jedna z najkrajších spomienok na štúdium na tejto perfektnej škole, ktorá nám ponúka množstvo príležitostí a možností na ktoré budeme už aj po ukončení štúdia s láskou a úsmevom navždy spomínať.

V tomto nádhernom prostredí Talianskeho Lignana sme zažili obrovskú kopu nádherných úsmevných zážitkov. Hneď prvý deň sme vleteli ako supy na krásnu piesočnatú pláž ..vôbec nám nevadilo, že bolo ešte skoré májové počasie. Hneď na obed sme v plavkách skákali do mora a užívali si krásy, ktoré nám ponúklo Taliansko. Prvé dva dni boli také typické počasím na mesiac Máj, ale ďalšie dni sprevádzalo horúce počasie s vôňou slaného mora a každučký deň sme trávili od rána až po večer v mori. Plávali sme, bláznili sme sa a užívali sme si. Jeden deň sme trávili na plavárni v Lignane, pretože morské počasie je zradné a nikdy neviete čo so sebou prinesie nový deň. Po večeroch sme chodili po meste, prezerali si krásne Lignano a noci sme trávili spolu všetci ako partie na izbách a zabávali sme sa s profesormi a medzi sebou. V jeden deň sme mali výlet na „Mušličkový ostrov“, kde sme chodili s igelitovými taškami a doniesli sme si odtiaľ veľa mušlí na pamiatku a ako bonus jeden úsmevný zážitok, kedy na našu spolužiačku zaútočila čajka a vrazila jej do hlavy.

Veľmi dobre sme sa na tom zabávali a myslím si, že podľa škrekotu čajky aj ona sa veľmi dobre bavila. Nikdy nezabudnem na tých predajcov na pláži, všetkých Aladinov a Alibáb ako ich volal pán profesor Jenčo, ako sme sa zabávali keď nám ponúkali rôzne korálky s tým ,že ,,korálky od Natálky, na ruku i na nohu“ Vo svojom živote som videla už veľa krajín, doteraz pre mňa bola najkrajšia Litva, tá sa mi zapísala do srdca už navždy, ale teraz k nej pribudlo aj Taliansko na ktoré budem do konca života spomínať s úsmevom a veľkou láskou takisto ako aj všetci ostatný, ktorý sa zúčastnili s nami na tomto kurze. Chcela by som týmto aj poďakovať perfektným profesorom, ktorý nám spravili nádherný plavecký kurz, Pán profesor Jenčo a Pani profesorka Kontúrová, takisto paní majiteľke, ktorá nás prijala tiež s veľkou radosťou a skvelým autobusárom, ktorý sa zabávali spolu s nami po večeroch. S veľkou láskou a vďakou v srdci nato budeme určite všetci spomínať. A ďakujeme našej škole, ktorá nám dala takúto skvelú príležitosť.
Všetkým vám patrí jedno veľké ĎAKUJEM z našich sŕdc.

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.