DSA

Súkromná stredná odborná škola DSA Trebišov

Prvý jazykový kurz v Nemecku

V dňoch 1.4.2016 až 10.4.216 sme sa zúčastnili nemeckého jazykového kurzu v Magdeburgu - Nemecko.

Berlin

Spočiatku som nevedela čo mám od jazykového kurzu očakávať. Išli sme do niečoho neznámeho, s čím sme nemali žiadne skúsenosti. Moje prvotné obavy sa po krátkom čase rozplynuli, pretože sme sa na jazykovom kurze stretli s príjemnými a prívetivými ľuďmi, ktorí nás naučili, aká je dôležitá komunikácia v nemeckom jazyku.

Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť tohto kurzu a chcela by som sa poďakovať pani profesorke Vargovej, že bola stále pri nás, vždy keď sme ju potrebovali.

Daniela Štifeľová ll.P

Okrem vyučovacích hodín nemeckého jazyka nás očarila návšteva Berlína. Navštívili sme kultúrne pamiatky. Najzaujímavejšia pre nás bola Brandenburská brána s veľkým množstvom turistov. Prehliadka pokračovala ulicou „Unter den Linden“ až po „Alexanderplatz“ . Berlín je zaujímavý množstvom múzeí, televíznou vežou, radnicou, svetovými hodinami a ďalšími nezabudnuteľnými pamiatkami, ktoré nám dlho utkvejú v pamäti.

Viktória Grančayová III.B
Simona Fedorčáková III.B


Spolupráca s nemeckou školou EBG a ich žiakmi bola super. Priblížili nám metódy teoretického a praktického vyučovania. Spoločne sme si zahrali na hudobných nástrojoch a zaspievali.  Tiež sme absolvovali hodinu pohybovej aktivity, do ktorej sme boli zapojení a spoločne sme si zašportovali.

Dana Popovičová II.B
Viktória Biačková II.B 

Tento jazykový pobyt odporúčame aj ostatným žiakom našej školy. Pomôže im to pri zdokonaľovaní sa pri výučbe nemeckého jazyka, bežnej komunikácií pri výmene skúsenosti s nemeckými žiakmi a pri poznávaní nemeckých reálií. Ďakujeme!

Patrícia Fejková III.P
Simona Ferjová III.P
Viktória Neckárová III.P

: 3.336

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.