DSA

Súkromná stredná odborná škola DSA Trebišov

Celoštátne kolo chemickej olympiády

V dňoch 8.3. až 11.3. 2017 sa žiaci Marek Bogdaň (4. B) a Kvetoslava Koščová (2. B) zúčastnili celoštátneho kola chemickej olympiády v Bratislave. V prvý deň súťaže sa konalo slávnostné otvorenie a privítanie súťažiacich, ktorí si následne vylosovali súťažné čísla.

Na druhý deň boli súťažiaci pripravení na teoretickú časť chemickej olympiády, ktorú riešili v čase od 8:00 do 12:00 z fyzikálnej chémie, biochémie a organickej chémie v Inštitúte verejnej správy. Potom mali súťažiaci exkurziu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského, kde mali možnosť vidieť rôzne chemické pokusy (aj tie nebezpečnejšie). Počas tretieho dňa súťaže sa konala praktická časť v čase od 8:00 do 12:30 na Prírodovedeckej f. U. Komenského a po skončení sa súťažiaci zúčastnili exkurzie v Slovnafte. V posledný deň olympiády sa konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov a ukončenie súťaže. Chemická olympiáda je náročná súťaž, preto je veľkým úspechom 13. miesto z celého Slovenska a získanie titulu úspešný riešiteľ.  Ďalšie výsledky si môžete pozrieť na web stránke www.iuventa.sk v sekcii olympiád.

Kvetoslava Koščová, Marek Bogdaň
RNDr. N. Gӧblová

: 2.348

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.