DSA

Súkromná stredná odborná škola DSA Trebišov

Medzinárodné majstrovstvá v Pretekoch turistickej zdatnosti

16.-17. september 2016 Nesluša

Svoju turistickú zdatnosť (azimuty, odhad vzdialenosti, orientácia mapy, viazanie uzlov), fyzickú zručnosť (beh, hod na cieľ, plazenie) a vedomostné kontroly(turistické a topografické značky, kultúrno-poznávacia činnost, určovanie rastlín a drevín) - to sú disciplíny, ktoré musí splniť každý pretekár.

Našu SSOŠ DSA Trebišov a aj Slovenskú republiku reprezentovala v kategórii staršie dorostenky Ľudka Kuriplachová z 2.P triedy, ktorá si vybojovala postup a nomináciu na tieto Medzinárodné majstrovstvá, pekným tretím miestom z Majstrovstiev Slovenska. Na týchto pretekoch obsadila 6.miesto z 12 pretekárok v kategórii staršie dorostenky. Mala síce zo starších dorasteniek tretí nejlepší bežecký čas na trati, ale sa pripočítali trestné minúty za testové úlohy.

I keď organizátori všetko pripravili na jednotku, žiaľ slnečné počasie – to už nebolo v ich silách zabezpečiť ... takže sa pretekalo za vydatného dažďa, sem – tam hmly, ktorá sa dvíhala z dolín.

Ale i keď pretekári boli mokrí a zablatení až po korienky vlasov a mnohí doniesli štartovací preukaz rozmočený na kašu, niektorí z nich si chceli pretek , len tak pre radost, ešte raz zopakovať.

A tak aj v takýchto momentoch, keď príroda zvíťazí nad vôľou člověka , vidíme silu, vôľu, rozhodnosť a športového ducha našich pretekárov. A či si už odniesli z týchto PTZ nejaké to ocenenie - medailu ( rozhodne bola zaslúžená ), alebo neodniesli ... víťazmi sú aj tak všetci.

Taššová

: 1.681

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.