DSA

Súkromná stredná odborná škola DSA Trebišov

Magdeburg - Jazykový kurz v Nemecku

V dňoch 27.5.2017 až 1.6.2017 sme sa zúčastnili nemeckého jazykového kurzu v Magdeburgu

Na jazykovom kurze v Magdeburgu sa zúčastnili študenti I. a II. ročníka. Po dlhej a namáhavej ceste sme konečne dorazili do Magdeburgu, kde sme sa ubytovali a oddýchli.

Na jazykový kurz sme sa veľmi tešili, napokon sa naše očakávania splnili. Na kurze sme sa stretli s veľmi príjemnou a prívetivou lektorkou pani  Steyer, ktorá nás naučila, aká je dôležitá komunikácia v nemeckom jazyku. Vyučovacie hodiny boli zábavné a poučné. Teší nás, že sme sa tam veľa naučili a preto by sme sa s radosťou zúčastnili jazykového kurzu aj na budúci školský rok.

Vo voľnom čase sme navštívili kultúrne pamiatky mesta Magdeburg a zábavný park s rôznymi atrakciami. Očarila nás krása ružového domu „Grüne Zitadelle von Magdeburg“ a „Magdeburger Dom“. Súčasťou nášho kurzu bola aj práca s IT technológiami na škole EBG s veľmi príjemným lektorom pánom Neumannom a zároveň sme spoznali aj pani riaditeľku školy, ktorá na nás veľmi dobre zapôsobila. Naša aktivita končila prehliadkou Prahy, kde sme navštívili významné kultúrne pamiatky. V závere by sme sa chceli poďakovať zriaďovateľovi-spoločnosti DSA a vedeniu školy, že nám umožnili zúčastniť sa na bezplatnom jazykovom kurze a tým si vylepšiť vedomosti z nemčiny a pani profesorke Vargovej, že bola stále pri nás, vždy keď sme ju potrebovali. Tento jazykový pobyt odporúčame aj ostatným žiakom našej školy. Pomôže im to pri zdokonaľovaní sa v nemeckom jazyku, bežnej komunikácií pri výmene skúsenosti s nemeckými žiakmi a pri poznávaní nemeckých reálií. Ďakujeme!

Oľga Vaľová, Frederika Reváková, Tamara Mikulecová a ostatní účastníci jazykového pobytu

: 2.184

Tento web používa na analýzu návštevnosti súbory cookies.
Ak budete pokračovať bez vykonania zmien nastavení, predkpokladáme, že chcete z našej stránky dostávať všetky súbory cookie.